Zásobování

V našem hotelu se zavazujeme k ekologickým praktikám ve všech oblastech. Využíváme ekologicky šetrné zásobníky ve všech prostorách s cílem minimalizovat naši stopu na životním prostředí. Při výběru zboží a surovin dáváme přednost obalům, které lze znovu využít nebo recyklovat, aniž by to však ovlivnilo komfort našich hostů.

Praní prádla

Ručníky na pokojích měníme každý třetí den, pokud hosté nepožadují jinak. Drobné hotelové prádlo si pereme sami a pokud počasí dovolí, sušíme je na venku. Hosté mají možnost skrze mobilní aplikaci si odhlásit na některé dny běžný úklid pokojů, aby se tak aktivně podíleli na omezování negativního dopadu na životní prostředí.

Voda

Náš Eco Hotel má vlastní hospodaření s vodou a nezatěžuje tak okolní přírodu. Naši zaměstnanci jsou proškoleni k šetření vodou.

Elektřina

Kde je to možné, používáme úsporné žárovky. Světla na chodbách a na dvoře se vypínají automaticky. Hotelový personál je proškolen k šetření elektřinou.

Odpady

Odpady pečlivě třídíme. O odvoz tříděného odpadu přímo do sběrného dvora se staráme sami. Potravinové zbytky nevyhazujeme, odebírají je od nás místní sousedé pro své slepice, ovce, dobytek.

Topení

K běžnému vytápění používáme velmi účinné plynové kotle. Za chladného počasí vytápíme prostory Restaurace Trojanovice krbem na biomasu. Jednotlivé prostory a hotelové pokoje lze vytápět samostatně.

Úklid sněhu

V zimě až na výjimky odklízíme sníh v areálu hotelu vlastními silami bez použití techniky.

Doprava

Většina našich zaměstnanců chodí do práce pěšky nebo jezdí na kole.

Dodavatelé

Jakožto Eco Hotel se snažíme co nejvíce surovin odebírat od místních dodavatelů.

Hlodavci

O regulaci malých hlodavců v areálu se stará léty prověřený kocour Mikeš. Nepoužíváme jedovaté nástrahy.