ECO HOTEL

Protože rodinný Hotel na Dolině leží uprostřed přírody a my sami se cítíme její součástí, snažíme se o co nejšetrnější a nejekologičtější provoz.

VODA

Hotel má vlastní hospodaření s vodou a nezatěžuje tak okolní přírodu. Naši zaměstnanci jsou proškoleni k šetření vodou.

ODPADY

Odpady pečlivě třídíme. O odvoz tříděného odpadu přímo do sběrného dvora se staráme sami. Potravinové zbytky nevyhazujeme, odebírají je od nás místní sousedé pro své slepice, ovce, dobytek.

DODAVATELE

Snažíme se co nejvíce surovin odebírat od místních dodavatelů.

ELEKTŘINA

Kde je to možné, používáme úsporné žárovky. Světla na chodbách a na dvoře se vypínají automaticky. Hotelový personál je proškolen k šetření elektřinou.

TOPENÍ

K běžnému vytápění používáme velmi účinné plynové kotle. Za chladného počasí vytápíme restauraci krbem na biomasu. Jednotlivé prostory a hotelové pokoje lze vytápět samostatně.

PRANÍ PRÁDLA

Ručníky na pokojích měníme každý třetí den, pokud hosté nepožadují jinak. Drobné hotelové prádlo si pereme sami a pokud počasí dovolí, sušíme je na venku. Hosté mají možnost skrze mobilní aplikaci si odhlásit na některé dny běžný úklid pokojů, aby se tak aktivně podíleli na omezování negativního dopadu na životní prostředí.

ÚKLID SNĚHU

V zimě až na výjimky odklízíme sníh v areálu hotelu vlastními silami bez použití techniky.

ZÁSOBOVÁNÍ

Ve všech prostorách hotelu používáme ekologické zásobníky. Zboží a suroviny upřednostňujeme ve znovu použitelných nebo recyklovatelných obalech, pokud to tak není na úkor pohodlí hostů.

HLODAVCI

O regulaci malých hlodavců v areálu se stará léty prověřený kocour Mikeš. Nepoužíváme jedovaté nástrahy.

DOPRAVA

Většina našich zaměstnanců chodí do práce pěšky nebo jezdí na kole.